|
| |
1894 - 1929 (35 )
-
| Naam |
Jan Hummel |
| Geboren |
29 mrt 1894 |
Terheijl, Roden [1] |
| Geslacht |
Mannelijk |
| Beroep |
arbeider, fabriekarbeider op de suikerfabriek te Hoogkerk |
| Overleden |
09 nov 1929 |
Hoogkerk [2] |
| Begraven |
Tolbert |
| Persoon-ID |
I28358 |
Pater Westerkwartier |
| Laatst gewijzigd op |
26 okt 2025 |
| Vader |
Folkert Hummel, geb. 25 jan 1855, Niebert, Marum , ovl. 30 mei 1912, Tolbert, Leek (Leeftijd 57 ) |
| Moeder |
Maaike Linker, geb. 16 jan 1864, Zevenhuizen, Leek , ovl. 17 sep 1931, Niebert, Marum (Leeftijd 67 ) |
| Getrouwd |
28 jan 1888 |
Leek [1] |
| Gezins-ID |
F206 |
Gezinsblad | |
-
| Bronnen |
- .
- .
Advertentie: Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze geliefde man en vader Jan Hummel, in den bloeienden van ruim 35 jaar, mij nalatende 4 kinderen, nog te jong om dit groot verlies te beseffen. Tolbert, 9 nov. 1929. H. Hummel-Vrieling en kinderen.
Artikel: Voorwaarts, Sociaal-democratisch dagblad. 12-11-1929. DOOR DRONKEN AUTO-BESTUURDER GEDOOD. Het lijk aan den weg gelegd. 10-11-1929 - Gisteravond omstreeks 10 uur is de fabrieksarbeider J. Hummel, op weg naar de suikerfabriek te Hoogkerk, door een hem achterop rijdende auto gegrepen en op slag gedood. In de auto waren gezeten de bestuurder Jansen, reiziger in gedistilleerd, te Groningen en een student. H. was 35 jaar, gehuwd en laat een vrouw en vier kinderen achter. De bestuurder blijkt zich van te voren aan sterke drank te hebben te goed gedaan. Bij ondervraging heeft hij dit erkend. Zij zouden, naar getuigen beweren, het slachtoffer eerst nog in de auto gelegd hebben en daarna weer aan den berm bij het kanaal hebben neergelegd. Deze getuigen hebben gezien, dat het totaal vernielde rijwiel links van den weg tusschen de boomen heeft gelegen, terwijl later het rijwiel uit het kanaal is opgevischt.
Artikel: Nieuwsblad van het Noorden, 13-11-1929, 'T DOODELIJK ONGEVAL TE HOOGKERK, Inlichtingen gevraagd. Naar wij vernemen, stelt de Burgemeester van Hoogkerk, onder wiens gemeente j.l. zaterdagavond tusschen 9 en 10 uur een wielrijder door een automobiel is aangereden met doodelijken afloop, het zeer op prijs, zoo de onbekende motorrijder, die den wielrijder onmiddelijk vâoâor de aanrijding tusschen 9 en 9.30 uur passeerde, rijdende in de richting Oostwold of Enumatil, zich meldt bij de politie te Hoogkerk.
|
| |