Aantekeningen


Stamboom:  

Treffers 12,429 tm 12,454 van 14,316

      «Vorige «1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 ... 551» Volgende»

 #   Aantekeningen   Verbonden met 
12429 Willem Arentsen onder 't Oosteijnde, nalatende vrouw en 3 kinderen. De weduwe is schuldig ƒ 2-10-0 Arendsen, Willem (I1705)
 
12430 Willem en Jannetje worden beiden omstreeks 1710 lidmaat van de Herv. Kerk van Renswoude.

Met betrekking tot hun kinderen het volgende:
Uit een register van Renswoude blijkt dat er wat problemen zijn geweest met het registreren van de dopelingen. Op een blad, genummerd '44' is vermeld:
NB. Lijst van kinderen, die in 't oude kkboek [kerkboek. red.], en ook in 't nieuwe, niet opgetekend waren.
In de marge bovenaan staat is te lezen: NB. de nette [juiste. red.] Doop=dag konden de ouders niet opgeven, omdat zij maar alleen de geboortetijd aangetekent of onthouden hadden.
Het blad begint met de tekst:
Vermits de E.kkraad, bij naukeurig onderzoek van 't oude verwarde kerkboek ontdekt had, dat het zelven ten opzicht der Dopelingen, eindigden inet de 10 Julij 1714, en het nieuwe zijn aanvang neemt inet de 16 Maart 1721 en er dus (wegens de hoge ouderdom van D. Cuijlenborg, of andersinds) geen aantekening van kinderen te vinden was omtrent zeven jaren achter een, zo heeft dezelve (op verzoek van vele ouders en vrinden, za.) ten hoogste geoordeelt, dat men, na drie voorgaande bekentmakingen van de preek=stoel,een tijd zouden stellen, waar in de belanghebbende ouders, vrinden, of kinderen, zig konden addresseren aan de E.kkraad, om de geboorte=tijd der niet aangetekende kineren op te geven, volgens hun eige aantekening, of beste wetenschap, en dezelve in dit nieuwe kkboek te laten inschrijven; en is, met gemeen gedrinder [? red.], daar toe bepaalt, dingsdag, de 21 van Louw=-maand, 1744. smorgens van 10 tot een uur, in de kerk, ter presentie van de gehele kerkeraad:
dit was van de uitwerking, dat de geboorte=tijd der volgende kinderen doe is opgegeven, (van sommigen de nette dag, van sommigen ten naaste bij, omdat alle ouders de juiste tijd niet wisten, maar wel omtrent,) namelijk,
Zijn geboren 1713
Vervolgens zijn wat namen vermeld. In 1713 slecht één, met de opmerking:
Dit kind was in 't oude boek ook niet aangetekent, schoon dat boek loopt tot meij 1714.Bij 1714 staan vier kinderen vermeld, en voor 1715 zijn het er acht. Bij de zevende staat:
op zogenaamde
kers=tijd, ┌─
Kors, │ Zoon van Willem Gijsb: Pater, & Jannetje Korsze.
└─
Hier zien we dus dat Kors is gedoopt tijdens de kerstdienst van waarschijnlijk 25 december 1714.
Op het volgblad staan de kinderen van 1716 t/m 1720. Bij het zesde kind van
1717 staat:
haar oogst=maand ┌─
Maria, │ Dochter van Willem Gijsb: Pater, & Jannigje Korsze.
└─
Maria is dus gedoopt in augustus 1717.
Op het volgende blad, genummerd '45' staan o.a. de volgende doopdata van
1720 t/m 1729:
"Gedoopt op Zogenaamde Pinxteren; Zomer=md; oogst=md; Louw=md; Sprokkel=md;
in 't Laatst van dito; Lente=md. enzovoorts.

In 1723 staat er slechts één vermeld, enwel de volgende:

In hooij=maand ┌─
Hendrikje, │ Dochter van Willem Gijsbertsz Pater, & Jannetje Korsze
└─

NB. dit kind, en de 2 volgende, waren in dit boek ook niet aangetekent, schoon het begint met den 16 maart 1721.

Na de 2 volgende kinderen (één daarvan is een Willempje, dogter van BRAND
Gijsberts,& Aaltje Geurtsz.) staat er vermeld:

Aldus opgegeven & aangetekent, in presentie van de Volle k.keraad, deze 21. van Louw=maand, 1744.
(Gevolgd door de handschriften van 4 ouderlingen en 1 diaken.)

Links in de marge staat nog:

NB. de doop Van alle de bovenstaande kinderen, is kort na hunne geboorte (welks de ouders opgegeven hebben,) in de kerk van Renswoude geschied.

Uit een ander doopregister van Renswoude komt het volgende:
Naamen der doopelingen ten tijde
der vacature te Renswoude.
gedoopt

De tijd De naam van
't kint van vader en moeder, de plaats.
Anno 1730:
Den 19 Februarij ............
Den selve Dito Aaltje Dogter van Willem Gijszen.
Niet zeker is of deze Aaltje tot deze familie behoort.

Ze hadden dus een vacature in de kerkraad. Dat is misschien een reden van het slechte bijhouden van de kerkboeken, hoewel we hier toch een aantal jaren verder zijn. 
Gezin (F24)
 
12431 Willem en Jantje vestigden zich na hun huwelijk op de boerderij "Birreveld" in De Glind. Zij woonden daar van 1715 tot 1728. In de jaren 1716-1718 betaalde ze telkens 4 guldens per jaar aan ambtslasten. Daarna verhuisden ze naar de nabij gelegen boerderij "De Glinthorst", waar zijn tot het overlijden van Willem in 1766 woonden. In 1749 geeft de haard en hofstdetelling: "Willem Theunissen en zijn vrouw met 2 kinder 10-15 jaar en 3 kinderen ouder dan 15 jaar. Een volerf (4 haardsteden) en 10 morgen ingezaaid land". Jantje blijft op De Glinthorst achter als weduwe de boerin tot 1770. Hun waarschijnlijke neef Klaas Willems (van Voorthuijsen) wordt daarna pachter, terwijl Jantje in 1770 volgens een lijst van de gereformeerde kerk van Scherpenzeel naar die plaats vertrekt, zijn is dan reeds 77 jaar oud. (Gegevens historisch kadaster gemeentelijk archief Barneveld).
Er is een kaart bekend die F. Beyerinck tekende in 1774 waarop de boerderij de Glindhorst en het landhuis van diezelfde naam beide duidelijk staan afgebeeld. Hieruit blijkt dat de boerderij veel groter was en heel anders gebouwd, met twee aan elkaar gebouwde vleugels, dan de andere boerderijen van Saksisch model in de omgeving. Tevens stonden er twee hooibergen bij en twee grote schuren. De boerderij was duidelijk gebouwd op de fundamenten van de oude middeleeuwse ridderburcht, waarvan ook een tekening is bewaard gebleven. 
Gezin (F996)
 
12432 Willem en zuster Elisabeth hebben op 5 of 6 april 1911 hun geloofsbelijdenis gedaan bij de Herv. Gem. Lidmatenboek 1866-. Pater, Willem Alphons (I55)
 
12433 Willem erfde als oudste zoon het boerenbedrijf van zijn ouders. Met het bedrijf ging het niet zo goed. Willem werd daarna zaagmolenknecht, boerenknecht en tapper (melkventer of bierschenker). Een maand na z'n overlijden (op 47-jarige leeftijd) werd hij beschuldigd van diefstal van een paardendeken. De rechtbank in Heerenveen veroordeelde hem tot twee weken hechtenis. Willem en Antje kregen samen zes zonen en twee dochters. Zijn dochter Mientje werd na zijn dood geboren. Gezin (F276)
 
12434 Willem had geen kinderen. Gezin (F464)
 
12435 Willem heeft zijn lichaam ter beschikking van de wetenschap gesteld Ekelmans, Willem (I3514)
 
12436 Willem is dan sjouwer. Gezin (F4873)
 
12437 Willem is een achterneef van Marijtje en Reinoudje is ook familie van hem.
S.114 foto van Willem met zijn gezin in PTT uniform.1913.
S.115 Foto 25 jarig huwelijk Agie kos en Jan Kos.
S.123 2 foto's familiefeest.
S.129 Foto Willem met Marijtje.
S.144 Willem met Marijtje 1956.
Adv.Schager Courant 8 nov. 1903: De heeh W.Pater postbode te Nieuwe Niedorp is, met ingang van 16 nov. a.s. benoemd tot brievenbesteller te Winkel. 
Pater, Willem (I114)
 
12438 Willem is een zoon van Hendrik Wittenberg en Willemina Vlierjans. Wittenberg, Willem (I155)
 
12439 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Pater, Willem (I692)
 
12440 Willem is geëcht door Gerrit van Ziel, zijn vader zou ene Kreuner zijn, een soldaat uit Groningen. van Ziel, Willem (I1662)
 
12441 Willem is getuige bij zijn nicht Gerritje Pater,. Hij is dan 29 jaar en landbouwer. Veldhuizen, Willem (I4683)
 
12442 Willem is Herv. begraven in de Oranjetuin (Oudeschans dens.) nabij de westelijke zijmuur van de Nederlandsch Hervormde Kerk van Paramaribo. (Inventaris Grafzerken nr. 62.) Pater, Willem Jacob (I4)
 
12443 Willem is loodgieter. Gezin (F2422)
 
12444 Willem is na zijn verbanning uit Holland te Beesd overleden en begraven in de kerk
Willem was van beroep korenmolenaar. 
Gezin (F9)
 
12445 Willem is stalknecht en Catharina is naaster. Gezin (F4893)
 
12446 Willem is wed. v. W.C. Kot. Gezin (F2114)
 
12447 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Gezin (F1960)
 
12448 Willem krijgt een paspoort. "Afgegeven voor de reis en het verblijf in Verenigde Staten van Noord-Amerika. Gegeven te 's-Gravenhage, 3 oktober 1924." Hij was best wel lang, want dat paspoort meld een lengte van 1.83m. Verder heeft hij blond haar en bruine ogen. Zijn neus is gewoon!
Op 10 oktober 1924 wordt visa verleent. Hij komt daar in 1924 aan met de MS Volendam
Op 13 juni 1941 wordt hij officieel Amerikaanse staatsburger en tekent dat besluit op de 16-de.
Op 24 oktober 1942 gaat hij in militaire dienst.
Hij woonde in Brawley, Californië.
Een vriendin van hem was Lois Flammang, die vlak naast hem woonde aan de Imperial Avenue. 
Pater, Willem (I995)
 
12449 Willem Marinus Pater. Zijn vader heette Jan Pater en zijn moeder was Maria Magdalena Everhart. Zijn groot vader was? Ja, zo kan je dat aangeven in ProGen, het programma waar alle steunpunten en bestuursleden mee werken.
Ik heb bij Jan het volgende bij zijn geboorte (27-12-1885) staan:

Zijn geboorte werd aangegeven door Antje Veenhuizen, een 36-jarige vroedvrouw uit Aalsmeer. Ze verklaarde dat Jan 's morgens om 10 uur werd geboren in het huis aan de Uiterweg nr. 191. De moeder van Jan, Willempje, was huishoudster en ongehuwd. Getuigen bij deze aangifte waren Peter Vermeer, gemeenteveldwachter, 35 jaar en Jan Lindenaar, klompenmaker, 60 jaar, beiden uit Aalsmeer. Als Jan 26 jaar is, wordt in de marge bij zijn akte vermeld dat Willempje het in de akte vermelde kind "Jan" voor het hare erkent. Dat was op 11061912.

Dus Willem Marinus zijn oma was Willempje Pater, dochter van Jan Pater en Jannetje van der Kemp.
Willempje kreeg 8 kinderen waarvan er 6 nog geen jaar oud werden. Ze had officieel 2 relaties. Echter Jan kwam als tweede kind van Willempje uit een onbekende relatie.
Dus eigenlijk hebben we hier te maken met personen die eigenlijk geen Pater heten, maar wel van een Pater afstammen.
Van Jan weten we dat hij alleen Willem Marinus kreeg. Die is nooit getrouwd geweest en heeft voor zover bekend geen kinderen. Daar dus, einde "Pater".
Naast Jan was er nog een Klaas "Pater", een motor en rijwielhandelaar in Aalsmeer. Hij kreeg met Pieternella Middelkoop een Klaas "Pater" en een Jan "Pater" ook nog twee dochters Willy en Elly. (Willy is nog een tijdje lid geweest van de FOP.) Deze Klaas vertrok naar Johannesburg in Zuid Afrika en kreeg met N. Mercx een dochter Wilma een zoon Ludivicus en nog een zoon. Hiervan is verder (nog) niets bekend of daar nog "Paters" uit komen. Jan kreeg alleen twee dochters dus ook daar: einde "Pater".

Deze kinderen van Willempje Pater zouden eigenlijk niet meer vermeld worden in een genealogie omdat het programma dat niet aankon. Immers zij horen niet meer in een genealogie. Maar wel in een Parenteel. Inmiddels is het programma wat aangepast en worden ook deze Paters vermeld.

Nu deze meneer La Porte. Die heeft er voor gezorgd dat, alles wat voor ons van enige betekenis zou kunnen zijn, bewaard is gebleven. Na verwerking gaat het in ons archief.
Zo zijn er veel foto's, zijn Oorlogszakboekje van het 2e Regiment Luchtdoelartillerie, zijn Persoonsbewijs, en vooral ook de toespraak die hij hield bij de begravenis van Wim te Zeist.
Wim kwam bij de familie La Porte in huis nadat zijn moeder overleed. De familie La Porte dacht dat hij zou blijven tot hij zou gaan trouwen. Wim trouwde nimmer en bleef bij de familie La Porte.
Als laatste vermelde de toespraak het volgende:
Wim heeft zover wij weten geen familie meer. In Ieder geval geen familie waarmee hij contacten had.
Hij is bij ons ruim 50 jaar in de familie geweest en daarom mag ik u als zijn broer, zoals hij mij altijd noemde bedanken voor het bezoek.
Wij hebben het zeer op prijsgesteld, dat u bent gekomen om Wim de laatste eer te bewijzen.

En zo eidigd een stukje Pater geschiedenis die eigenlijk niet zou hebben bestaan als we deze gegevens niet hadden gekregen. Nogmaals dank aan de familie La Porte.

Bram Pater. 
Pater, Willem Marinus (I4256)
 
12450 Willem Pater werd geboren Op 26 december 1893 te Baarn.
Zijn vader werkte bij de Baarnse dependance van de Utrechtse Brood- en meelfabriek. Toen zijn vader ziek werd was het de bedoeling dat hij de taken van zijn vader zou gaan waarnemen. In bakker worden zag hij echter geen brood, zijn voorkeur ging uit naar de techniek. Toch heeft hij eerst nog jaren als bakker zijn geld verdient n.l. bij van Zanten in Baarn.
Op 17 jarige leeftijd vertrekt hij dan toch uit het ouderlijk huis om te gaan werken bij een rijwielfabriek in Zetten-Andelst. Na een half jaar keerde hij terug naar Baarn, dit omdat zijn broer, die een rijwielhandel in de Laanstraat had (t.o Bakker), ziek werd.
In 1913 werd zijn zieke broer opgeroepen voor militaire dienst, dit in verband met de mobilistatie. Zijn broer moest in militaire dienst een mars lopen van Harderwijk naar Gouda in één dag. Na deze mars is hij nooit meer van zijn bed gekomen en overleed korte tijd erna. Willem Pater dreef toen dus de rijwielhandel van zijn broer. Hem was verteld dat als hij vrijwillig dienst nam in de Landstorm (2 x per week oefenen) hij niet in militaire dienst hoefde en bij de zaak kon blijven. Toch moest hij zich melden en dus werd de zaak van de hand gedaan. Hij kwam in dienst als dienstplichtig militair (soldij 10 cent p/d). In 1918 was hij reeds Sergeant. Toen in 1918 de demobilistaie werd afgekondigd, mocht hij helaas niet naar huis. Vele onderofficieren die niet gemist konden worden werden verplicht aan te blijven.

Tijdens zijn kerstverlof in 1918 hoorde hij van het te koop staan van een rijwielhandel in de Brinkstraat. In korte tijd waren de drie voorgaande bedrijven in hetzelfde pand failliet gegaan. Toch waagde hij het erop en kocht de rijwielhandel. Hij kocht het pand voor 15.000 gulden (± 6820 euro). Voor nu een peulenschil maar toen verdiende hij als militair zelf maar 120 gulden (± 55 euro) per maand. Hij schreef een brief aan zijn leidinggevenden dat hij een bedrijf had gekocht en dat het dus onmogelijk was dit te combineren. Per 1 mei 1919 kreeg hij grootverlof. Vanaf dat kerstverlof, stortte hij zich volledig op de zaak, buiten verkoop werden allerlei reparaties uitgevoerd. Zo kon men er de kapotte naaimachine brengen, maar ook werden de schaatsen er geslepen, zelfs de schaatsen van de Koningin werden door hem geslepen. Alles werd gerepareerd zelfs conussen voor de fiets werden weer met de hand geslepen en gingen daardoor weer voor jaren mee. Natuurlijk kon dat in die tijd nog.

In 1919 trouwt Willem met Rinske van Nieuwenhuis (Overleden 7 Jan.1930). Uit dit huwelijk worden Gerrit (Eddy) 3 Mei 1920, Rintje (Dik) 28 Maart 1921 en Hendrik (Henk) 3 Jan.1925 (Overleden in Canada 1991) geboren. In 1931 hertrouwt Willem met Catharina van der Woord. Uit dit huwelijk wordt op 7-8-1935 Marinus (Rien) geboren. In 1963 deed de heer Pater het pand over aan Janssen (woninginrichting), dit omdat hij begon te sukkelen met zijn gezondheid. Een half jaar lag hij in het ziekenhuis. De arts verbood hem daarna iedere vorm van werk. Toch begon hij weer met werken omdat hij het "thuishangen" niet langer uithield. Zo begon hij dus op zijn 70-ste levensjaar aan een nieuwe baan bij Luctor B.V. (schoolmaterialen) op de Oude Utrechtseweg. Na 60 arbeidsintensieve jaren besluit hij op 77 jarige leeftijd te gaan genieten van zijn welverdiende pensioen, alhoewel genieten, hij bleef n.l. nog tot op 83 jarige leeftijd voorzitter van de Brinkstraat winkeliersvereniging. Op 3-1-1995 overleed de heer Willem Pater en verloor Baarn een zeer bekend en markant persoon.

Willem Pater was een actief lid binnen diverse Baarnse verenigingen:
- Lid van Oranjevereniging.
- Lid van muziekvereniging Crescendo.
- Voorzitter van Gymnastiekvereniging Exelsior.
- 35 jaar voorzitter D.S.K. (Door Samenwerking Krachtig een soort van sociale verzekering ook wel ziekenkas genoemd).
- Voorzitter Brinkstraat winkeliersvereniging Baarn.
- Lid van Baarns Mannenkoor.

Paters rijwielen een begrip in Baarn!
Wie herinnert zich niet die "Blauwe mug" zoals wij hem noemde???

Het was een BMW Isetta uit 1960 met als vaste bestuurder W.Pater! De meesten van ons zullen zich dit beeld nog wel voor de geest kunnen halen, anderen zeggen gelijk de fietsenwinkel uit de Brinkstraat.

Bron: www.oud-baarn.nl

Een interview van Corrie Kroon-Van Oostrum met Willem Pater, gepubliceerd in de Handelspost van 26-6-1985:
Baarn - Deze week een gesprek met een Baarnse zakenman van weleer. Zijn zaak was gevestigd in de Brinkstraat. De kalender wees 2 januari 1919 aan, toen de heer W. Pater zijn rijwielzaak begon.

De heer W. Pater is de leeftijd van negentig gepasseerd. Het is hem niet aan te zien en ook als hij vertelt spelen de jaren geen rol. "Op mijn leeftijd vraagt men wel eens Zou je het nog over willen doen? Nou, dan zeg ik altijd direct: "Als ik het over zou kunnen doen zoals het was, ja maar mijn leven overdoen in deze tijd, nee."
Vroeger, och we waren toen ik jong was ook wel eens ondeugend, maar die mentaliteit van tegenwoordig, die vind ik niet goed to keuren. Trouwens, als er van "je leven overdoen" sprake zou zijn, zou ik zeker weer in de rijwiel-handel gaan. In 1963 ben ik met de zaak gestopt, maar we zijn altijd in de Brinkstraat blijven woven. Mijn vrouw en ik hebben ons hart verpand aan de Brinkstraat, zo zou je het wel kunnen stellen Sinds anderhalf jaar wonen we echt boven de zaak van vroeger en genieten we dagelijks van het mooie uitzicht en de gezellige drukte."

Als ik denk aan vroeger, vervolgt de heer Pater, dan komt direct mijn diensttijd in gedachten. Dat was in 1914, de soldij was een dubbeltje per dag. Gelukkig werd ik al gauw korporaal, hetgeen me twee dubbeljtjes opleverde. Ik kon het best vinden met de jongens in dienst. Ruim vier jaar ben ik in dienst gebleven. Toen ik vier dagen verlof had, rond de kerstdagen van 1918, besloot ik niet meer terug to gaan. Ik schreef een keurige brief naar de sergeant, waarin ik hem vertelde dat ik per 2 januari 1919 een eigen zaak begon. Officieel ben ik pas in mei 1919 afgezwaaid, maar problemen zijn er van mijn besluit niet gekomen. De heer en mevrouw wonen in een huisje van tevredenheid. Mevrouw C. Pater-Van der Woord, ook een echte Baarnse, mengt zich zo nu en dan in het gesprek "Zelf kan ik soms niet zo goed uit de weg," aldus mevrouw Pater, "maar mijn man is er altijd om mij de helpende hand to bieden. We redden het nog best zo en zijn daar ook erg dankbaar voor. Mijn man zegt altijd: Een bejaardenhuis is voor oude mensen, daar zijn wij nog niet aan toe. "We lezen allebei graag," vult de heer Pater aan, "en schaken doe ik ook met plezier. De vrije tijd weten wij best to besteden. Terugkijken in de tijd doe ik eigenlijk niet zo dikwijls. Ik ben - denk ik - nog to druk met "nu" bezig.
Wat nu het geheim is van hoogbejaard en tegelijkertijd nog zo vitaal en levenslustig zijn? "Een hoge leeftijd wordt je geschonken, maar je kunt zelf veel doen aan het plezierig maken van je lezen." De heer Pater: "Ik ben altijd optimistisch en nooit chagerijnig. Gaat het eens een dag niet zo naar mijn zin, dan denk ik, morgen gaat het wel beter. De fiets heb ik zo'n twee jaar geleden aan de kant gezet, maar met de auto rijd ik nog steeds", besluit de heer Pater toch wel een beetje trots. De scootermobiel letta is 26 jaar oud en met plezier rijdt het echtpaar Pater nog met de auto. Het beroep rijwielhandelaar is in ons gesprek niet zo speciaal aan de orde gekomen, meer het bezig zijn van elke dag, "ledere dag is winst voor ons," voegt mevrouw Pater tot slot aan het gesprek toe. Tot zijn 83ste jaar heeft de heer Pater altijd gewerkt en ook nu is hij nog altijd bezig. Voor kleine reparaties in huis draait de heer Pater zijn hand niet om. Gereedschap heeft hij genoeg, zelfs en klein bankschroefje ontbreeekt niet in zijn hobbykamertje. "Laat nog even het huis zien, "vraagt de vrouw des huizes aan haar man. Blijdschap allerwege, tevredenheid in de harten van dit echtpaar, het geheim van levensblijheid. 
Pater, Willem (I1091)
 
12451 Willem was eerst in Woudenberg landbouwer en later (ca.1830) te Maarn. Hij woonde huis B 52, later B 45. Hij is als weduwnaar op 24 augustus 1874 naar Woudenberg teruggegaan. Mogelijk was hij in Maarn Wethouder.
Beschrijving: Utrechtsche provinciale en stads-courant : algemeen advertentieblad
03-11-1862

Op Zaterdag den 29. November namiddags ten twee ure, zal, in het lokaal Provinciaal bestuur van Utrecht, door Burgemeester en Wethouders van Maarn, ten overslaan eener Commissie uit Heeren Gedeputeerde, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den in het 8e district, worden aanbesteed: Het bouwen van een School en Onderwijzerswoning in de nabijheid van het station MAARSBERGEN. De bestekken liggen ter lezing te Maarsbergen in het logement van B. Blaauwendraad, de Regthuizen te Maarn, Doorn, Driebergen, Amerongen, Leersum, Woudenberg, en Langbroek, te Amersfoort in het logement de Zwaan en te Utrecht, waar gewoonlijk de bestekken van waterstaats werken ter lezing liggen. De aanwijzing zal geschieden den 26 november 1862, des morgens ten tien ure, terwijl inlichtingen zijn te bekomen bij de Heeren Hoofd- en Aspirant-Ingenieur van den Waterstaat en den Heer Wijndels de Jongh, allen te Utrecht. Maarn , den 27. October , 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd
VAN BENNEKOM, Burgemeester
W. PATER, Wethouder l.s. 
Pater, Willem (I153)
 
12452 Willem was in eerste instantie schilder bij De Nooy in Voorthuizen. Hij werd niet alleen huisschilder maar ook letterschilder. Tijdens WO II weigerde hij naar Duitsland te gaan en moest zodoende onderduiken.
Op 30 aug 1926 werd hij in Barneveld ingeschreven. Dat was op 15 nov 1971 ook nog het geval. 
Pater, Willem (I1398)
 
12453 Willem was tijdens zijn trouwen opperman en woonde Achtergracht omtrent de Hogewoerdddspoort. Trouwee, Willem (I12056)
 
12454 Willem was van 1919 tot 1929 Raadslid in de gemeente Muntendam. Ekelmans, Willem (I3512)
 

      «Vorige «1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 ... 551» Volgende»